FAQs

Cykl nagrań dla dzieci i młodzieży eMocje

7 nagrań: 3 dedykowane dla dzieci i 4 dla młodzieży.

Cykl dla dzieci przedstawia krótkie historie bajkowych postaci – posłańców mądrego króla z Królestwa emocji. Każdy odcinek opatrzony jest komentarzem ekspertek, które zwracają uwagę na kluczowe elementy bajki oraz podkreślają i tłumaczą informacje o emocjach.

Cykl dla młodzieży porusza ważne tematy z perspektywy dorastającego człowieka. Otwarcie i bez tabu rozmawiamy o trudnych emocjach, depresji, istotności tworzenia relacji społecznych.

Wszystkie nagrania możecie obejrzeć na naszym kanale Youtube.

Nagrania powstały przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu, Klubem rodzica oraz Aleksandrą Mroczko. 

Warsztat w ramach Kobieta na szpilkach

W Katowicach poprowadziłyśmy warsztat „Emocje są ważne. Zbuduj swoją przewagę na rynku pracy dzięki wysokiej inteligencji emocjonalnej!”. Wspieramy działania organizacji pozarządowych, w tym też organizacji studenckich. Dlatego chętnie nawiązujemy takie współprace. Jesteś przedstawicielem NGO? Zgłoś się do nas!

Program warsztatowy dla Szkoły Integracyjnej Alto

Drugi rok kontynuowałyśmy współpracę ze Szkołą Integracyjną Alto. Tym razem pracowałyśmy jednak nie tylko z drugoklasistami, ale także z dziećmi z zerówki oraz pierwszej klasy. Nasze zajęcia zmieniłyśmy, aby dostosować je do potrzeb i możliwości młodszych odbiorców. Nadal jednak wiodącym tematem były emocje i uczucia, a także próba ich zrozumienia.

Program warsztatowy dla dzieci z SP12 oraz Integracyjnej SP Alto

Program rozszerzyłyśmy do 24 cotygodniowych zajęć. Dzięki temu prócz bloku zajęć dedykowanego emocjom podstawowym, miałyśmy również przestrzeń na blok integracyjny oraz blok podsumowujący. Tym samym do naszego harmonogramu doszły warsztaty teatralne, koncentracji uwagi, a także zajęcia rozwijające empatię oraz wdzięczność.

Program warsztatowy dla dzieci z SP12

W trakcie drugiej serii warsztatów dla drugoklasistów ze szkoły podstawowej nr 12 we Wrocławiu mocno skupiłyśmy się na jakości naszych materiałów. Dzieci oprócz tradycyjnych książeczek o emocjach dostały również szereg autorskich pomocy dydaktycznych, które miały im przypominać o wypracowanych sposobach na kontrolowanie swoich emocji nawet wtedy, kiedy nas nie było w pobliżu. Jedynaście tygodni zajęć minęło bardzo szybko.

Program warsztatowy dla dzieci z SP12

W trakcie dziesięciotygodniowych warsztatów dzieci poznawały podstawowe emocje, uczyły się je nazywać, rozpoznawać  i wyrażać w najzdrowszy dla siebie – oraz dla innych – sposób. Stworzyłyśmy cykl spotkań, które przez bajkowe postacie i zabawę pokazywały, że każda emocja jest istotna i potrzebna, ale równolegle są one bardzo różnorodne i tak też bywają przeżywane. 

 

Zajęcia integracyjne w Marcinkowicach

Poprowadziłyśmy zajęcia dla dzieci, których głównym tematem było to, co nas łączy. Nauka budowania na tym, a nie skupiania się na dzielących nas różnicach. I tak doszliśmy wspólnie do wniosku, że mimo iż wszyscy lubimy lody, to jednak każdy woli inny smak 😉

Slot na wyspie, Odnowienie Festival

SLOT na Wyspie! W ramach Odnowienie Festival #ODNFEST tworzyliśmy łańcuch dobrych uczynków zwracając uwagę, że warto w pozorną codzienność wprowadzić dobre chwile. Daliśmy możliwość wyrażenia swoich emocji farbkami, z czego chętnie korzystali najmłodsi uczestnicy wydarzenia, oraz oczywiście rozmawialiśmy o emocjach!

Slot Art Festival

Na Slot Art Festival reprezentowaliśmy Fundację w Strefie Inicjatyw Społecznych. Przedstawiciele trzeciego sektora codziennie prezentowali się aby zachęcić młodych uczestników Festiwalu do społecznych działań, robienia dobrych rzeczy i szerszego spojrzenia.

W ramach działań całej Fundacji Impossible pokazywaliśmy

  • ile pomysłów na pozytywne zmiany w naszym społeczeństwie jesteśmy w stanie wspólnie wygenerować
  • w ramach Świadomego Wyboru zwracaliśmy uwagę na ważne wybory dotyczące studiów i ścieżki kariery
  • przede wszystkim jednak zwiększaliśmy świadomość emocjonalną wszystkich uczestników Festivalu!

Festiwal Woodstock

Na Woodstocku 2017 prowadziłyśmy mini-warsztaty emocjonalne, codziennie skupiając się na innej emocji! Każdego dnia nawet 300 osób odwiedzało nas, aby porozmawiać o tym, do czego służy każda z emocji, jak wyrażać złość, żeby nie ranić innych, co zrobić z odczuwanym smutkiem czy strachem, jak najlepiej wykorzystać naszą radość. Aby dowiedzieć się, czym jest wdzięczność i jakie przynosi korzyści czy – po prostu – żeby podzielić się swoimi przeżyciami.

Go to Top