Doświadczenie2020-06-19T13:24:44+02:00

Wyjątkowe historie…

Nasze działania rozpoczęłyśmy w 2016 roku z autorskim programem o emocjach dedykowanym dzieciom ze szkół podstawowych. Pioniersko i odważnie ruszyłyśmy na spotkania z rodzicami i nauczycielami mówiąc o tym, że emocje są ważne. Prowadziłyśmy nasze zajęcia przez 4 lata, łącznie dla ponad dwustu dzieci. W międzyczasie zaczęły kiełkować i powstawać kolejne organizacje szerzące podobną wizję i zwracające uwagę na to, że inteligencja społeczna jest kluczową kompetencją, równie ważną jak umiejętność poprawnego dzielenia czy mnożenia.

Z czasem zaczęłyśmy stopniowo wychodzić poza mury szkół. Chciałyśmy, aby nasz głos docierał w różne miejsca. Szczegóły szeregu tych wydarzeń znajdziecie poniżej.

Aktualnie widzimy, że w obrębie edukacji społecznej dzieje się coraz więcej dobrego. Bazując na doświadczeniu wyniesionym ze współpracy ze szkołami, zaczęłyśmy zwracać się w kierunku dorosłych, którzy nie mieli możliwości doświadczenia naszego programu edukacyjnego. Prowadzimy warsztaty dla grup zorganizowanych, a także dedykowane warsztaty dla edukatorów.

  • 2020

Cykl nagrań dla dzieci i młodzieży eMocje2020-06-19T13:19:45+02:00

7 nagrań: 3 dedykowane dla dzieci i 4 dla młodzieży.

Cykl dla dzieci przedstawia krótkie historie bajkowych postaci – posłańców mądrego króla z Królestwa emocji. Każdy odcinek opatrzony jest komentarzem ekspertek, które zwracają uwagę na kluczowe elementy bajki oraz podkreślają i tłumaczą informacje o emocjach.

Cykl dla młodzieży porusza ważne tematy z perspektywy dorastającego człowieka. Otwarcie i bez tabu rozmawiamy o trudnych emocjach, depresji, istotności tworzenia relacji społecznych.

Wszystkie nagrania możecie obejrzeć na naszym kanale Youtube.

Nagrania powstały przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu, Klubem rodzica oraz Aleksandrą Mroczko. 

  • 2019

Współpraca z Liptonem – Ukryta Samotność2020-04-25T18:25:01+02:00

Jako część Fundacji Impossible zostaliśmy partnerami merytorycznymi kampanii organizowanej przez Lipton. Według badań prawie co druga osoba w Polsce czuje się samotna (43%). Marka Lipton postanowiła zająć się tym problemem zachęcając ludzi do budowania prawdziwych relacji. Miałyśmy przyjemność podzielenia się naszymi pomysłami i działaniami w zakresie budowania i pogłębiania autentycznych więzi w serii artykułów napisanych dla Liptona. Więcej o akcji można przeczytać tutaj-> Lipton.

Rozpoczęcie prac nad grą planszową- PotrzeBna Planszówka2020-04-25T17:39:04+02:00

Pewnego popołudnia pojawił się u nas pomysł – stworzyć grę planszową! Ale taką z treścią, wartościową, rozwojową. I tak powstała PotrzeBna Planszówka – nasza autorska gra osadzona w tematyce Porozumienia Bez Przemocy. Za nami doskonalenie grafik, testowe rozgrywki i dużo pracy merytorycznej. Już niedługo mamy nadzieję poinformować Was o efekcie końcowym.

Program warsztatowy dla Szkoły Integracyjnej Alto2020-04-25T18:39:16+02:00

Drugi rok kontynuowałyśmy współpracę ze Szkołą Integracyjną Alto. Tym razem pracowałyśmy jednak nie tylko z drugoklasistami, ale także z dziećmi z zerówki oraz pierwszej klasy. Nasze zajęcia zmieniłyśmy, aby dostosować je do potrzeb i możliwości młodszych odbiorców. Nadal jednak wiodącym tematem były emocje i uczucia, a także próba ich zrozumienia.

Warsztat w ramach Kobieta na szpilkach2020-04-29T18:55:00+02:00

W Katowicach poprowadziłyśmy warsztat „Emocje są ważne. Zbuduj swoją przewagę na rynku pracy dzięki wysokiej inteligencji emocjonalnej!”. Wspieramy działania organizacji pozarządowych, w tym też organizacji studenckich. Dlatego chętnie nawiązujemy takie współprace. Jesteś przedstawicielem NGO? Zgłoś się do nas!

  • 2018

PolAndRock Festival2020-04-29T18:56:12+02:00

Ponownie gościłyśmy na festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych. Nasz fundacyjny namiot odwiedzały codziennie dziesiątki osób. Całe poranki prowadziłyśmy mini-warsztaty z zakresu inteligencji emocjonalnej. Pojawiłyśmy się również w Namiocie Warsztatowym ASP z wystąpieniem “Idź pan po emocje do głowy”, gdzie przed niemalże setką osób rozmawiałyśmy o roli, jaką pełni emocjonalność w naszym życiu.

Warsztaty na DOCs Against Gravity2020-04-29T18:57:03+02:00

W czasie 15. edycji festiwalu filmowego „Millennium Docs Against Gravity” miałyśmy przyjemność przeprowadzić warsztat dotyczący emocji w ramach Akademii Dokumentalnej „OKI-DOKI” składającej się z filmów skierowanych dla dzieci.
Podczas godzinnego warsztatu wspólnie wykonywaliśmy ćwiczenia dotyczące każdej z podstawowych emocji. Następnie dyskutowałyśmy o tym, jak je rozpoznawać i wyrażać w najzdrowszy dla siebie i innych sposób. Każde z uczestniczących w warsztacie dzieci otrzymało na pamiątkę edukacyjną książeczkę o emocjach naszego autorstwa.

Cykl warsztatów dla adopcyjni.pl2020-04-29T18:57:47+02:00

Stowarzyszenie adopcyjni.pl co kilka miesięcy organizuje spotkania z rodzicami dzieci adoptowanych umożliwiając im stworzenie wspierającej się wspólnoty. W czasie, kiedy rodzice biorą udział w spotkaniach, wykładach i warsztatach, wolontariusze przygotowują aktywności dla dzieci.
Jako Uwolnij emocje! prowadziłyśmy takie właśnie warsztaty dla dzieci, aby podczas nich rozmawiać o nierzyjemnych emocjach, mocnych stronach każdego z małych uczestników oraz wielu innych tematach!

Gra warsztatowa dla edukatorów2020-04-29T18:58:58+02:00

Gdy prowadziłyśmy warsztaty z inteligencji społecznej w różnych klasach, często (za często) spotykałyśmy się z nadanymi już etykietkami dla konkretnych dzieci. Nie ułatwiało nam to prowadzenia zajęć. Widziałyśmy też często nauczycieli/nauczycielki, którzy nie mieli przestrzeni i możliwości na to, aby zająć się konkretnym dzieckiem i jego problemami. W odpowiedzi na takie sytuacje wpadłyśmy na pomysł warsztatu, który jest symulacją semestru szkolnego. Wraz z biegiem miesięcy i naszych decyzji w grze nasi podopieczni się zmieniają, a my (jako nauczyciele) zyskujemy bank gotowych pomysłów na aktywności z uczniami. Więcej o grze dowiesz się w zakładce Gra warsztatowa.

Jeżeli szukasz materiałów dla dzieci związanych z emocjami, zapraszamy do naszej zakładki Do wzięcia.

Warsztaty w ramach Brave Kids2020-04-27T09:55:15+02:00

W ramach współpracy z Brave Kids Festival przeprowadziłyśmy szkolenie dla rodzin goszczących dzieci z całego świata. W praktyczej formie wprowadziłyśmy je do świata Porozumienia Bez Przemocy i dostraczyłyśmy narzędzi do efektywnej komunikacji zarówno podczas tego międzykultutowego wydarzenia, jak i na co dzień.

Zaczytaj się w emocjach!2020-05-05T09:50:38+02:00

“Uwolnij Emocje! czyta dzieciom w Miejscu” to wydarzenie organizowane z myślą o dzieciach w wieku 7 – 9 lat. Korzystając z ogromnego potencjału bajek spotkałyśmy się z najmłodszymi, żeby porozmawiać na temat emocji i doświadczyć ich podczas warsztatu.

Siódmoklasiści cykl warsztatów2020-04-25T17:38:15+02:00

Postanowiłyśmy znaleźć odpowiedź na potrzeby starszych uczniów – siódmoklasistów – mierzących się z pierwszymi dylematami związanymi z wyborami życiowymi, relacjami przyjacielskimi i romantycznymi, a także budowaniem własnej tożsamości. Stworzyłyśmy program rozwijający ich inteligencję emocjonalną i budujący samoświadomość, aby dostarczyć im narzędzi do efektywnego działania w coraz bardziej wymagającej rzeczywistości.

Forum Nowej Edukacji2020-04-25T10:56:24+02:00

16 marca 2018 we Wrocławiu odbyło się Forum Nowej Edukacji. Jedną z prelegentek była założycielka Uwolnij emocje!, Natalia Caban. W trakcie wystąpienia mówiła, m.in. o podstawie programowej zawierającej inteligencję emocjonalnej, o tym, że w klasach jest miejsce na to, aby rozmawiać o emocjach, a także przedstawiła konkretne ćwiczenia, które można przeprowadzić z dziećmi zwiększając świadomość własnych emocji.

Całość do obejrzenia tutaj: Youtube

Program warsztatowy dla dzieci z SP12 oraz Integracyjnej SP Alto2020-04-25T18:39:49+02:00

Program rozszerzyłyśmy do 24 cotygodniowych zajęć. Dzięki temu prócz bloku zajęć dedykowanego emocjom podstawowym, miałyśmy również przestrzeń na blok integracyjny oraz blok podsumowujący. Tym samym do naszego harmonogramu doszły warsztaty teatralne, koncentracji uwagi, a także zajęcia rozwijające empatię oraz wdzięczność.

  • 2017

Festiwal Woodstock2020-04-25T11:04:07+02:00

Na Woodstocku 2017 prowadziłyśmy mini-warsztaty emocjonalne, codziennie skupiając się na innej emocji! Każdego dnia nawet 300 osób odwiedzało nas, aby porozmawiać o tym, do czego służy każda z emocji, jak wyrażać złość, żeby nie ranić innych, co zrobić z odczuwanym smutkiem czy strachem, jak najlepiej wykorzystać naszą radość. Aby dowiedzieć się, czym jest wdzięczność i jakie przynosi korzyści czy – po prostu – żeby podzielić się swoimi przeżyciami.

Slot Art Festival2020-04-29T18:59:41+02:00

Na Slot Art Festival reprezentowaliśmy Fundację w Strefie Inicjatyw Społecznych. Przedstawiciele trzeciego sektora codziennie prezentowali się aby zachęcić młodych uczestników Festiwalu do społecznych działań, robienia dobrych rzeczy i szerszego spojrzenia.

W ramach działań całej Fundacji Impossible pokazywaliśmy

  • ile pomysłów na pozytywne zmiany w naszym społeczeństwie jesteśmy w stanie wspólnie wygenerować
  • w ramach Świadomego Wyboru zwracaliśmy uwagę na ważne wybory dotyczące studiów i ścieżki kariery
  • przede wszystkim jednak zwiększaliśmy świadomość emocjonalną wszystkich uczestników Festivalu!
Slot na wyspie, Odnowienie Festival2020-04-25T11:04:58+02:00

SLOT na Wyspie! W ramach Odnowienie Festival #ODNFEST tworzyliśmy łańcuch dobrych uczynków zwracając uwagę, że warto w pozorną codzienność wprowadzić dobre chwile. Daliśmy możliwość wyrażenia swoich emocji farbkami, z czego chętnie korzystali najmłodsi uczestnicy wydarzenia, oraz oczywiście rozmawialiśmy o emocjach!

Zajęcia integracyjne w Marcinkowicach2020-04-27T15:23:57+02:00

Poprowadziłyśmy zajęcia dla dzieci, których głównym tematem było to, co nas łączy. Nauka budowania na tym, a nie skupiania się na dzielących nas różnicach. I tak doszliśmy wspólnie do wniosku, że mimo iż wszyscy lubimy lody, to jednak każdy woli inny smak 😉

Program warsztatowy dla dzieci z SP122020-04-29T19:00:49+02:00

W trakcie drugiej serii warsztatów dla drugoklasistów ze szkoły podstawowej nr 12 we Wrocławiu mocno skupiłyśmy się na jakości naszych materiałów. Dzieci oprócz tradycyjnych książeczek o emocjach dostały również szereg autorskich pomocy dydaktycznych, które miały im przypominać o wypracowanych sposobach na kontrolowanie swoich emocji nawet wtedy, kiedy nas nie było w pobliżu. Jedynaście tygodni zajęć minęło bardzo szybko.

  • 2016

Program warsztatowy dla dzieci z SP122020-04-25T17:51:54+02:00

W trakcie dziesięciotygodniowych warsztatów dzieci poznawały podstawowe emocje, uczyły się je nazywać, rozpoznawać  i wyrażać w najzdrowszy dla siebie – oraz dla innych – sposób. Stworzyłyśmy cykl spotkań, które przez bajkowe postacie i zabawę pokazywały, że każda emocja jest istotna i potrzebna, ale równolegle są one bardzo różnorodne i tak też bywają przeżywane. 

 

Go to Top